4Fizjo Piłka Gimnastyczna Anti Burst 75Cm Zielony

46,76 

Description

Piłka rehabilitacyjna do ćwiczeń – opis produktu

Solidna piłka rehabilitacyjna 4fizjo idealnie nadająca się do rehabilitacji, ćwiczeń gimnastycznych, fitness, pilates czy rozciągających. Cechują ją wysokiej jakości materiały i staranność wykonania. System anti-burst podnosi poziom bezpieczeństwa po napompowaniu poprzez zniwelowanie ryzyka gwałtownego pęknięcia. Przyrząd gimnastyczny może być również wykorzystywany jako piłka rehabilitacyjna do siedzenia podczas pracy czy nauki. Zarówno piłka rehabilitacyjna mała, jak i piłka rehabilitacyjna duża ma w zestawie dołączoną wydajną pompkę ułatwiającą napompowanie. Sprawdź szczegóły dotyczące produktu:

● Piłka rehabilitacyjna duża – podstawowe informacje

● Piłka rehabilitacyjna dla dorosłych i dzieci

● Najlepsza piłka do rehabilitacji – gdzie kupić

● Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

○ Jak dobrać piłkę rehabilitacyjną do wzrostu?

○ Jak napompować piłkę rehabilitacyjną?

○ Czy piłka rehabilitacyjna na kręgosłup to dobry pomysł?

○ Piłka rehabilitacyjna do siedzenia – jak korzystać?

○ Piłka rehabilitacyjna ABS – jak ćwiczyć?

● Podsumowanie

Piłka rehabilitacyjna duża – podstawowe informacje

Długość piłki przed napompowaniem po rozłożeniu to 75 centymetrów. Średnica piłki napompowanej wynosi natomiast 65 centymetrów, co pasuje do wielu zastosowań. Wytrzymały materiał ma wytłoczone na całej powierzchni okręgi, które skutecznie pełnią funkcje antypoślizgowe. System anti-burst przeciwdziała pęknięciu piłki. W razie utraty szczelności powietrze schodzi powoli, co pozwala uniknąć upadku osoby ćwiczącej. Piłka rehabilitacyjna do ćwiczeń ma nadrukowane niewielkie logo producenta. W zestawie z piłką dostępna jest kompaktowa i wydajna pompka typu push & pull, która wdmuchuje powietrze przy każdorazowym ruchu tłoka, co podwaja szybkość pompowania.

Piłka rehabilitacyjna dla dorosłych i dzieci

Piłka rehabilitacyjna do siedzenia i ćwiczeń może nadawać się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Ćwiczenia z najmłodszymi pod kontrolą opiekuna powinny być wykonywane na dużej piłce. Mogą mieć charakter ogólnorozwojowy, rozciągający, relaksacyjny czy właśnie rehabilitacyjny. Dla osób dorosłych ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru piłki, by pozycja przyjmowana na niej podczas siedzenia była optymalna.

Najlepsza piłka do rehabilitacji – gdzie kupić?

Piłki rehabilitacyjne dostępne są zarówno w sprzedaży stacjonarnej, jak i internetowej. Jeżeli zostanie wybrany odpowiedni rozmiar piłki, można kupić ją w sklepie sportowym, medycznym i internetowym. Firma 4fizjo specjalizuje się w dostarczaniu dobrej jakości sprzętu do ćwiczeń i rehabilitacji w atrakcyjnych cenach, dlatego warto skorzystać z tej oferty.

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Zakup najlepszej piłki wiąże się często z szeregiem pytań. Poniżej przedstawiamy listę najczęściej zadawanych wraz z odpowiedziami na nie. Zapraszamy do lektury:

● Jak dobrać piłkę rehabilitacyjną do wzrostu?

Rozmiar piłki powinien być zależny od wzrostu, a także wagi użytkownika. Wysokość piłki nie powinna być mniejsza niż odległość od pięty do początku uda. Zasadniczo osoby o nieco większej wadze powinny wybrać piłki większe. Do wzrostu 150 cm zalecane są piłki 45 cm, do 165 cm – 55 cm, 175 – 65 cm, a dla wyższych te o średnicach 75, 85 i podobnych. Największe piłki wykorzystywane są również w rehabilitacji dzieci.

● Jak napompować piłkę rehabilitacyjną?

Piłka rehabilitacyjna do ćwiczeń powinna być pompowana z użyciem dołączonej pompki. W razie jej braku piłkę można nadmuchać lub pompować pompką do materaca. Pożądana twardość jest kwestią indywidualną, powinna zapewniać komfort ćwiczeń. Piłka rehabilitacyjna do siedzenia aktywnego powinna być pompowana mocniej niż do wykonywania gimnastyki, podobnie jak piłki użytkowane przez osoby o wyższej wadze.

● Czy piłka rehabilitacyjna na kręgosłup to dobry pomysł?

Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń na piłce może wspomóc w rehabilitacji kręgosłupa, zarówno w przypadku nadwyrężeń, zwyrodnień jak i urazów. Szczegóły dotyczące sposobu ćwiczenia oraz sam fakt rozpoczęcia ćwiczeń należy skonsultować z fizjoterapeutą lub lekarzem.

● Piłka rehabilitacyjna do siedzenia – jak korzystać?

Aktywne siedzenie na piłce rehabilitacyjnej to doskonały sposób na przeciwdziałanie skutkom ciągłej pracy w pozycji siedzącej. Wymusza pracę mięśni oraz utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała, może jednak początkowo powodować większe uczucie zmęczenia. Warto stopniowo przyzwyczajać się do siedzenia na piłce podczas pracy lub nauki.

● Piłka rehabilitacyjna ABS – jak ćwiczyć?

Piłka rehabilitacyjna do ćwiczeń stwarza szerokie możliwości aktywności fizycznej. Można korzystać z licznych propozycji treningów dostępnych online, jak i samodzielnie wykorzystać piłkę przy codziennych ćwiczeniach. W razi wątpliwości o zasadność określonych ćwiczeń lub ewentualne przeciwwskazania zdrowotne można skonsultować się z lekarzem, fizjoterapeutą albo trenerem personalnym.

Prosta i trwała piłka rehabilitacyjna do ćwiczeń 4fizjo jest dobrym pomysłem na aktywność fizyczną w domu. Może pełnić rolę uzupełniającego akcesorium treningowego, jak i gadżetu do dynamicznych zabaw z dziećmi.

Wymiary:

długość piłki przed napompowaniem: 75 cm
średnica piłki po napompowaniu: 60cm
wysokość pompki: 26cm
kolor piłki: zielony

płaszcz gore tex, trenażer tacx, ubrania na rower męskie, półmaraton trening, komplet dresowy xxl, okulary przeciw sloneczne, mtb enduro, koszyk wiklinowy rower, saucony ride 14, dartmoor core, płaszcz różowy damski, spodenki leatt, rowerowysklep.pl

yyyyy

Shopping cart

close